Fizjoterapia

sensoplastykaFizjoterapia w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu w przedszkolu może przynieść wiele korzyści, wspierając ich rozwój fizyczny i sensoryczny. Ponadto pracujemy między innymi nad następującymi aspektami:

1. Rozwój motoryczny - fizjoterapia koncentruje się na wspieraniu rozwoju umiejętności motorycznych, takich jak chodzenie, bieganie, skakanie, co jest kluczowe dla niezależności i interakcji z otoczeniem.

2. Koordynacja - poprawa koordynacji ruchowej pomaga w zwiększeniu precyzji i płynności ruchów, co jest ważne zarówno w codziennych czynnościach, jak i w aktywnościach edukacyjnych.

3. Równowaga- pracując nad równowagą, fizjoterapia pomaga dziecku lepiej kontrolować swoje ciało, co jest istotne dla bezpieczeństwa i sprawności fizycznej.

4. Integracja sensoryczna - poprzez różnorodne ćwiczenia, fizjoterapia wspiera także procesy integracji sensorycznej, pomagając dziecku lepiej przetwarzać i reagować na bodźce sensoryczne.

5. Wzmocnienie mięśni - programy fizjoterapeutyczne często skupiają się na wzmocnieniu określonych grup mięśniowych, co poprawia ogólną siłę, wytrzymałość i funkcjonowanie dziecka.

Wymienione aspekty podkreślają, jak fizjoterapia może być skutecznym narzędziem w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu w przedszkolu, wspierając ich rozwój fizyczny i sensoryczny.